Неофіційний сайт містечка Градизьк

Наше опитування

Оцініть новий Градизький сайт
Всього відповідей: 211

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Віртуальна реальність: фантастика чи життя?

Словосполучення «ХХІ століття» майже в усіх асоціюється з розвитком новітніх технологій. Якщо 15 років тому комп’ютер був інопланетним гостем для пересічної людини, то зараз він став невід`ємною частиною нашого життя.
Обережно: ігроманія!
    Молоді комп’ютер виявився «до смаку», адже він не тільки допомагає в навчанні, але й дає багато можливостей для відпочинку. Одним із таких засобів для боротьби з буденністю є комп’ютерна гра. Як не дивно, але ця, на перший погляд, безневинна річ стала лихоманкою. Ігроманія або лудоманія – занадто сильне захоплення комп’ютерними або азартними іграми. І цим страждають переважно молоді люди.
    В Градизьку діють декілька комп’ютерних клубів, ігрових закладів, які приваблюють відвідувачів різного віку. Часто ж в комп’ютерну залежність попадають діти і від домашнього комп’ютера, особливо в сім`ях, де батьки не контролюють дозвілля дитини.
Навіщо грати?
    Відповідь проста: дехто не може само реалізуватися, і страх перед цим змушує відмовитись від жорсткого світу людей, аби поринути в ілюзію, де легко завоювати авторитет і стати зіркою. Деякі грають, щоб зменшити відчуття самотності: для них гра – альтернатива компанії друзів або улюбленій справі.
    Заядлих гравців можна легко помітити серед оточення через їх дратівливість, неспроможність зосередитись і складність у спілкуванні. Під час гри працюють тільки зорові та рухові нерви, що гальмує розумову діяльність. Активність кори головного мозку, яка відповідає за емоційну та творчу діяльність, при цьому дорівнює практично нулю. Тобто мозок людини деградує в плані розумової і творчої діяльності.
Комп’ютерна залежність – це хвороба
    Однак основною проблемою користувачів, які довго перебувають за комп’ютером, є формування мультимедійної залежності. В такому випадку дуже важливо вміти переключати свою увагу на інші види діяльності, такі як спортивні вправи або творче заняття. Якщо ж людина не може відволіктись від монітору, то вона вже залежить від віртуального світу і слід почати боротьбу з цією хворобою. В Україні діє центр для лікування ігроманії. (тел. 8-050-997-16-35). Самі ж ігри навчають вбивати, красти і т.д. Хоча це і відбувається віртуально, але впливає на підсвідомість. Молоді люди часто захоплюються не лише іграми, але й перебуванням та спілкуванням в Інтернеті та чатах. Дуже часто інформація з Інтернету несе негативний вплив на людини, адже «профільтрувати» ресурси світової мережі просто неможливо.
    Отже, варто подумати над доцільністю захоплення комп’ютером і, можливо, знайти альтернативу, доки ще не пізно.

                                                                                                                                    

Петро Волошин

№4(7). квітень 2008 р.

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Рідна країна - світоглядний портал